کارآفرینان برای تقویت مهارت مدیریت خود این ۱۱ راهکار را فراموش نکنند

او مدیر خوبی نیست! اصول مدیریت را بلد نیست! نحوه ارتباط با کارکنان را بلد نیست! این‌ها تنها بخشی از جملاتی هستند که ممکن است در بین پچ پچ کارکنان خود بشنوید و شما را به فکر تقویت مهارت مدیریت خود بیندازد. شاید هیچ چیزی به اندازه انتقاد یواشکی کارکنان و تعریف کردن حضور آنها در کنار مدیر آزاردهنده نباشد. مطمئناً برای این رفتار ریاکارانه دلایل مختلفی وجود دارد که شخص مدیر مهمترین عامل ایجاد این رفتار است.

در اینجا ما می‌خواهیم ۱۱ راهکار فوق العاده به کارآفرینان نشان دهیم که به کمک آن به سراغ تقویت مهارت مدیریت خود بروند از شر این پچ پچ های یواشکی خلاص شوند.

 خودآگاهی به عنوان اصلی‌ترین گام به تقویت مهارت مدیریت

شری کمپل به عنوان روانشناس و نویسنده مقاله‌های کارآفرینی می‌گوید:”کارآفرینان موفق می‌دانند که چگونه خود را مدیریت کنند، قدرت درونی خود را بشناسند و غرایز و موارد مرتبط با آن را مهار کنند”. این چیزیست که ما هم به شکل ملموس با آن سروکار داریم و به طور واضح کمک می‌کند که مشاغل تجاری به نتیجه برسد. خودآگاهی در سطح اعلا کمک می‌کند که کارآفرینان در برابر احساسات متضاد و متناقض عکس العمل بهتری داشته باشند و از این طریق خود را کنترل کنند.

تبدیل شدن به یک مدیر و یک رهبر بهتر نیاز به تقویت مهارت مدیریت دارد. این که شما به عنوان یک مدیر خصوصیات ذاتی و رفتاری خود را بشناسید، طبیعتاً در شرایط مختلف برای آنها پاسخی مناسب هم دارید. در واقع شما پزشکی هستید که می‌دانید برای بیماری خود چه دارویی تجویز کنید و سعی می‌کنید که بهترین دارو را انتخاب کنید. البته کمپل برای کسانی که به فکر تقویت مهارت مدیریت خود از طریق خودآگاهی هستند پیشنهاد می‌دهد که موارد زیر را انجام دهید:

  • در برابر یادگیری و هدایت مقاومت نکنید: این خیلی ساده است! شما قبل از اینکه مدیر باشید، انسان هستید و انسان‌ها معمولاً دچار خطا می‌شوند. پس اگر کسی یک موضوع به شما متذکر می‌شوند، هرگز خود را یک انسان کامل ندانید. انتقادات را با روی باز بپذیرید.
  • طناب‌ها را بشناسید: در زندگی برای پیشرفت طناب‌هایی وجود دارد که شما را از حرکت باز می‌دارد. یک رهبر قوی می‌داند که این طناب‌ها کجا هستند و از کجا نشأت می‌گیرند. بریدن این طناب‌ها می‌تواند شما را به موفقیت برساند.
  • کنترل احساسات: کارآفرینان موفق و رهبران اجازه نمی‌دهند که احساسات آنها را کنترل کند. احساسات منجر به تصمیم‌گیری غیرمنطقی می‌شوند.
  • ریسک پذیری: رهبران خوب به دانش خود و به کارکنان خود اعتماد دارند و به همین دلیل تصمیمات و ارزیابی‌های خود را سریع‌تر و با ریسک‌پذیری بالاتری انجام می‌دهند.
  • صبور باشید: عجله کردن در تصمیم گیری ضربه‌ای است که هم به مدیریت شما و هم به سازمان تحت مدیریت شما لطمه می زند.
  • کنجکاوی: کنجکاوی هیچ وقت به معنی فضولی نیست و به شما برای تقویت مهارت مدیریت کمک می‌کند. کنجکاوی چیزیست که جرقه خلاقیت را می‌زند و شما می‌توانید آن را شعله ور کنید.

ایجاد چشم انداز استراتژیک

اصولاً کارآفرینان به خاطر اشتیاق و ایده‌های نوآورانه‌ای که برای کسب و کار خود دارند، شناخته می‌شوند. اما متاسفانه این خلاقیت فقط به کسب و کار آنها و فقط در همان لحظه محدود می‌شود. کارآفرینان برای رهایی از چنین مرحله‌ای، نیاز دارند که گامهای بعدی کسب و کار خود را تصور کنند و برای آن برنامه استراتژیک داشته باشد.

چشم انداز استراتژیک کار خیلی سختی نیست! شما به عنوان کارآفرین فقط باید ببینید که کسب و کار شما در آینده به چه صورت خواهد بود. این چشم انداز ممکن است شامل تعداد کارکنان، روند کسب و کار تا چند سال آینده، نحوه کسب درآمد در آن و روشهای مدیریت در کسب و کار شود. اهداف کوتاه مدت به شما کمک می‌کنند که تصاویر بزرگتری برای خودتان و کارکنان و سرمایه‌گذاران به وجود بیاورید و از آن برای تقویت مهارت مدیریت خود کمک بگیرید.

روزانه چیز جدیدی یاد بگیرید

این یک واقعیت است که هم کارآفرین موفق و هم یک رهبر خوب علاقه خوبی به دانش دارند و احساس می‌کنند که نسبت به همه چیز آگاه هستند. اما تفاوتی که کارآفرینان دارند این است که همیشه در مسیر یادگیری می‌مانند. در واقع آنها از خلاقیت خود این نکته را به خوبی یاد گرفته‌اند که آموزش در هر مرحله‌ای باعث پیشرفت آن‌ها می‌شود. این وضعیت منجر به ایجاد یک دیدگاه مثبت نسبت به یادگیری و جذب اطلاعات می‌شود.

اگر یک رهبر یا مدیر احساس کند که در مهارت‌های گفتاری عمومی ضعف دارد، خیلی راحت می‌تواند از دوره‌های تقویت این مهارت مانند دوره گفتار درمانی استفاده کند. خوشبختانه کارآفرینان این فروتنی را برای گسترش مهارت‌ها و تخصص خود دارند و به همین دلیل توانایی آنها برای تقویت مهارت مدیریت خود بیشتر است.

دیگران را تقویت کنید

رهبران خوب و کارآفرینان موفق همیشه با احترام با دیگران صحبت می‌کنند. آن‌ها به تیم خود کمک می‌کنند تا اهداف شخصی خود را با اهداف سازمان تطبیق دهند. یک مدیر هیچ وقت مانع پیشرفت کارکنان خود نمی‌شود، حتی اگر این پیشرفت در مسیر حرکتی شرکت نباشد. در واقع مدیران این اعتماد را در تیم خود ایجاد می‌کند که در یک مسیر خاص حرکت کنند و آنچه که آنها ترجیح می‌دهند انتخاب کنند.

مسیر کسب و کار به شکلی است که احتمال بروز مشکل در آن وجود دارد و برخی موارد از کنترل خارج می‌شود. انگیزه دادن به کارکنان و ایجاد استقلال در نیروی کاری  منجر به تقویت آنها برای تصمیم‌گیری و حتی انتقاد از مدیر می‌شود. در نتیجه انگیزه و بهره وری کارکنان افزایش می‌یابد. این یک تکنیک خوب برای تقویت مهارت مدیریت است.

 هوس قدرت را در خود خاموش نگه دارید

اصولاً بلندپروازی و هدایت یک گروه چیزی است که کارآفرین را به سمت یک هدف خاص هدایت می‌کند. این قدرت طلبی باعث ایجاد انگیزه در آنها شده و به عنوان یک فاکتور خوب برای آنها شناخته می‌شود. اما اگر یک کارآفرین به موقعیت قدرت، مانند مدیریت کسب و کار، برسد و همان موقعیت را با سلطه طلبی ادامه دهد، مشکلات او بزرگتر خواهد شد.

مدیران خوب در حالی که قدرتمند هستند، متواضع هم هستند. آن‌ها می‌خواهند همه چیز را انجام دهند، مشکلات را حل کنند، محصولات یا خدمات شگفت انگیز ایجاد کنند و رقبایشان را جا بگذارند. اما تمامی این ویژگی‌ها در مورد کارکنان شرکت صدق نمی‌کند و فرد باید نقش مهمی برای آنها داشته باشد. به اشتراک گذاشتن موفقیت و یادگیری اصول اولیه مواردی هستند که به تقویت مهارت مدیریت کمک می‌کنند.

شناسایی استعدادهای برتر و حفظ آنها

شما به عنوان کارآفرین ممکن است ایده اولیه کسب و کار را داشته باشید، اما باید بپذیرید که موفقیت کسب و کارتان تا حدود زیادی وابسته به نیروهای کاری شماست. مدیران موفق این واقعیت را درک می‌کنند و به همین دلیل بیشتر مایل به استخدام افراد با استعداد هستند که متناسب با فرهنگ شرکتشان باشد.

مدیریت یک علم غیر مستقیم است و حتی تقویت مهارت مدیریت هم با تقویت افراد با استعداد به وجود می‌آید. رهبران موفق در رشد کارکنان خود نقش دارند و برای آنها امکان آموزش را فراهم می‌کنند تا از این سرمایه گذاری به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

شجاعت در انتخاب

کارآفرینان افرادی شجاع و با استقامت بالا هستند. این افراد سعی می‌کنند از هر ظرفیتی در بهترین جای ممکن استفاده کنند. آن‌ها می‌دانند که برای ساختن یک ساختمان علاوه بر اینکه به تیرآهن و تجهیزات سنگین نیاز دارند، مصالح سبک‌تر مانند ماسه و سیمان هم نیاز دارند. به کار گرفتن نیرو به شکل‌های مناسب در یک کسب و کار نیاز به شجاعت دارد و این شجاعت می‌تواند به تقویت مهارت مدیریت کمک کند. در حقیقت مدیران موفق از نیروهای خود به بهترین شکل و متناسب با توانایی آنها استفاده می‌کنند.

تلاش برای تأثیر گذاشتن بر کارکنان

این یک بحث روانشناسی ساده است که شما به عنوان کارآفرین باید بتوانید بر روی افراد مرتبط با کسب و کار خود تأثیر بگذارید. حالا ممکن است این افراد مشتری شما، سرمایه گذار یا حتی کارکنان شما باشند. اگر شما به عنوان مدیر بتوانید با رفتارها و اصول مدیریتی خود بر آنها تأثیر گذار باشید، مطمئناً ارتباط شما از بحث مالی خارج شده و به شکل عاطفی ادامه پیدا می‌کند.

روش‌های تاثیرگذاری بر کارکنان و افراد مرتبط با کسب و کار متفاوت است. برخی به سراغ تکنیک‌های سخنرانی و گفتار می‌روند و برخی از روش‌هایی مانند پاداش و تنبیه استفاده می‌کنند. نتیجه‌ای که در اینجا اهمیت دارد این است که این افراد بدون توجه به نتیجه کار، به طور کامل آماده همکاری با شما هستند و این به صورت خودکار باعث تقویت مهارت مدیریت شما می‌شود.

هرگز شخصیت خود را به خطر نیندازید

تمامی اصول مدیریت بر مبنای شخصیت و کاریزمای یک مدیر پیاده سازی می‌شود. حتی اگر یک مدیر بخواهد ارتباط تعاملی و باز با کارکنان خود داشته باشد، باز هم لازم است که برخی حریم‌های شخصی و مدیریتی حفظ شوند. رابطه‌های مشکوک با سرمایه‌گذاران و استفاده از ترفندهای کلاهبرداران برای به دست آوردن برخی امتیازات، اگرچه در کوتاه مدت مؤثر به نظر می‌رسد، نتایج بلند مدت آن برای مدیریت شما بسیار خطرناک است.

بهترین رهبران بیشتر به خاطر شخصیت خود معروف شدند. آن‌ها صادق هستند و هرگز وعده‌هایی را که نمی‌توانند، نمی‌دهند. احترام و ارزش به موارد اخلاقی چیزیست که در نهایت از شما را به تقویت مهارت مدیریتی می‌رساند.

از نیروهای خود بپرسید که چه کاری انجام دهیم

این یک تکنیک مدیریتی فوق العاده کارآمد است که به تقویت مهارت مدیریت شما کمک می‌کند و هم کارکنان را نسبت به مدیریت شما راضی نگه می‌دارد. بهتر است این طرز فکر را برای خود به وجود بیاورید که تصمیم‌گیرنده نهایی شما هستید و نیازی به پرسیدن در مورد مشورت گرفتن از پرسنل خود نداشته باشید. اگر چنین دیدگاهی داشته باشید، هم با شجاعت بیشتری با کارکنان خود مشورت می‌کنید و هم پذیرای انتقاد آنها هستید.

قرار نیست که شما در همه شرایط و در همه حال از کارکنان بپرسید که چه کاری باید انجام شود. اما در برخی موارد پرسیدن چنین سوالاتی کمک می‌کند که کارکنان انگیزه بیشتری داشته باشند و خود را در نتیجه کار شریک بدانند. اصولاً کارکنانی که مورد تکریم مدیر خود قرار می‌گیرند و احساس می‌کنند که در یک کسب و کار مفید هستند، تلاش بیشتری برای موفقیت کسب و کار انجام می‌دهند.

مشاوره و مشاوره و مشاوره

یک دست صدا ندارد. این ضرب المثل دوست داشتنی ایرانی به خوبی نشان می‌دهد که مشاوره در همه امور می‌تواند مؤثر باشد. کسانی که با دیگران مشورت می‌کنند، مطمئناً چیزهای جدید یاد می‌گیرند و نحوه تعامل آنها بهتر می‌شود. حالا اگر این مشاورین کارکنان یا اعضای یک گروه باشند، کارآفرین می‌داند که این افراد برای او تلاش می‌کنند و در نهایت به موفقیت او در اولویت قرار دارد. به همین راحتی تقویت مهارت مدیریت شما میسر می‌شود و در گام‌های بعدی می‌توانید از آنها استفاده کنید.

به‌عنوان جمع‌بندی این مطلب، مهارت مدیریت چیزی نیست که شما آن را از یک کتاب خاصی یا از یک فیلم یاد بگیرید، بلکه شما به عنوان کارآفرین و مدیر باید اصول و روش‌های مختلف را تجربه کنید. همه ما به شکلهای مختلف به کتب مدیریتی دسترسی داریم، اما تجربه‌های گرانبها فقط برای کارآفرینان شجاع و نترس وجود دارد و به صورت گام به گام پیشرفت می‌کنند. پس اگر به فکر تقویت مهارت مدیریت خود هستید، این ۱۱ نکته را فراموش نکنید و برای موارد جزئی‌تر با ما در تماس باشید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *